Zaterdag 26 augustus 2006 KNVB Beker
UDI '19/Beter Bed - Sportclub Genemuiden 0-1 (0-0)
Sportclub Genemuiden is dit seizoen wel ingegaan op de uitnodiging deel te nemen aan de betaalde KNVB Beker. De nieuwe opzet maakt het voor Sportclub mogelijk om ook sportief mee te kunnen. De laatste seizoenen had Sportclub bedankt voor de eer. Een optreden als kanonnenvlees voor een BVO zag men toen niet zitten. (Nog ongetrainde) spelers die zich over de kop joegen in een bij voorbaat kansloze missie zag men toen niet zitten. Nu is alles anders, in de 1e ronde amateurs tegen amateurs.
Het enige nadeel kon zijn de kortere voorbereiding, Sportclub is amper 3 weken bezig, tegenstander UDI '19 al het dubbele aantal hiervan. Dit verschil in arbeid werd gaandeweg het 2e bedrijf een beetje zichtbaar.
De wedstrijd was amper begonnen of Sportclub liet zich al bijna verrassen (ondanks waarschuwingen vooraf) door de diepe bal die UDI veelvuldig hanteert. Doelman Drost wist amper zijn doel schoon te houden op de inzet van Erik de Groot. UDI gaf in het verloop van de eerste helft geen vervolg aan de bliksemstart. Sportclub nam het heft over en zette UDI onder druk. De defensie van UDI bleek opbouwend zeer zwak zodat Sportclub de druk hoog kon houden. Mogelijkheden kreeg Genemuiden ook maar het vizier stond nog niet op scherp. Ook ontbrak het nog vaak aan onzuiverheid in de passing zodat het veldoverwicht niet verzilverd kon worden. Kansen waren er wel maar Kattenberg, Halfwerk, Jansen en Knevelman kregen het leer niet langs doelman Theo van den Dungen.
Ook arbiter Hoeben uit Venlo bleek nog niet helemaal in wedstrijdvorm, tot drie maal toe floot hij Sportclub terug uit een voordeelpositie, de arbiter floot veelvuldig maar zeer inconsequent. Zware overtredingen bleven kaartloos terwijl na een uur Henk Eenkhoorn in het boekje verdween na te hebben geageerd over ´s man coulance na een vergrijp. Het halfslachtige optreden van de man was er mede de oorzaak van dat het hem aan het eind uit de klauwen dreigde te lopen.
Sportclub was ook in de tweede helft nog bij machte om de druk op het UDI doel te handhaven en na 65 minuten voetbal betaalde het zich eindelijk uit. Martijn Jansen stuurde met een steekbal Knevelman richting de Udense doelman. Knevelman bleef uitermate koel en schoof het leer tegen het net.
Sportclub liet de druk op de UDI defensie langzamerhand afnemen, ging de korte voorbereiding zijn tol eisen?
In ieder geval kon UDI enige druk op Sportclub defensie zetten, echt moeilijk kreeg Sportclub het echter niet. Het gevaarlijkst werden de Brabanders met hoekschoppen en vrije trappen.
Doelman Drost moest één keer echt zijn kunnen tonen, na een schuiver van Peter van den Heuvel, deed hij dit bekwaam. UDI vocht zich met de moed der wanhoop richting de Genemuider zestien, van enig overleg was niet echt sprake. Het gebrek aan eigen daadkracht en de ogenschijnlijk negatieve arbitrale beslissingen wekten irritatie op aan Udense kant. Waar provocaties van hun zijde onbeantwoord bleven ging Fatah Hadouir wel in de fout. Met een wilde duw wierp hij Sportclub's Van de Meulen omver en kon met rood de laatste minuten van het duel buiten de lijnen aanschouwen. Wat Uden nog probeerde, de gelijkmaker bleef uit, de grootste kans was zelfs nog voor Sportclub, Martijn Jansen, knap vrijgespeeld door invaller Gerco Eenkhoorn, schoot diagonaal langs de verkeerde kan van de paal. Hoeben tartte het Genemuider geduld door maar liefst 10½ minuut bij te trekken. Nadien overheerste de vreugde.
UDI '19/Beter Bed - Sc. Genemuiden 0-1 (0-0)
Scheidsechter: Dhr. Th. Hoeben uit Venlo
Ass. Scheidsrechter: Dhr. J. Geurts uit Nederweert, Dhr. T. Nijssen uit Roermond
Scoreverloop: 64. Klaas Johan Knevelman 0-1
Gele kaart: Udo Busby, Bart van Wijst (UDI '19/Beter Bed) Henk Eenkhoorn, Martijn Jansen, Gerko Eenkhoorn (Sc. Genemuiden).
Rode Kaart: Fatah Hadouir (UDI '19/Beter Bed).
Opstelling UDI '19/Beter Bed: Theo van den Dungen, Samir Bayouni (73. Bart van der Wijst) Patrick Smulders, Matthias van Zanten, Udo Busby, Björn Suppers, Jordy Suppers, Remco Lindeman, Fatah Hadouir, Erik de Groot, Peter van den Heuvel.
Opstelling Sc. Genemuiden: Luuk Drost, Dirk Jan van der Meulen, Rainier Resokario, Tymen Brouwer, herman Jansen, Klaas Johan Knevelman (83. Gerko Eenkhoorn) Björn Schilder, Henk Eenkhoorn (70. Robert van Dijk) Wiljan Kattenberg, Berry Halfwerk (80. Arjan Kolk) Martijn Jansen.