
|
Sc. Genemuiden: Je maintiendrai
In Nunspeet vindt Sportclub de toekomst terug, 1-2
|
![]() |
| Bij Sportclub wist men dat ze in Nunspeet een lastige middag zouden krijgen. Met de schorsingen van Resokario, Brouwer en Rotman zou de defensie er heel anders uitzien. Anders maar zeker niet veel zwakker. Alleen als je, voor dat de wedstrijd ook maar één minuut oud is, al tegen een achterstand aan kijkt, dan krab je jezelf nog wel even achter de oren. Zeker ook als de verrassing op de bank zit. Cornelia was te laat voor de bespreking en mocht daarom de eerste 50 minuten langs de kant zich zitten te verbijten. Geen klassenjustitie in Genemuiden.
Sportclub keek dus, voor er een bal door hen geraakt was, tegen een achterstand aan. Nunspeet maakte dankbaar gebruik van de mijlen voorsprong die men heeft in lengte. De elf Genemuidenaren hebben bij elkaar minder hoogte dan de helft van de Nunspeters. Zo kon dus Frank van Twillert, uit een vrije trap, zonder noemenswaardige hindering de bal achter Flier koppen. Nunspeet kon nu afwachten wat Sportclub er aanvallend van zou bakken, om dan vliegensvlug om te schakelen. In die omschakeling creëerden de Nunspeters zich enkele goede mogelijkheden. De Nunspeter aanvallen zagen er echter wel dreigend uit, maar over de grond de liet doelgerichtheid veel te wensen over. Regelmatig kreeg men bij Nunspeet de vrije doortocht en kon men de vrije man vinden. Men deed er dus niets mee. Genemuiden viel niet om, mede ook omdat Flier een berenpartij keepte. Aanvallend bakte Genemuiden er in de eerste helft weinig van, Nunspeet bleef dan ook, met twee vingers in de neus, overeind. Genemuiden speelde eigenlijk apathisch. Men liep eigenlijk teveel achteruit, won bijna geen duel. Niemand die de opkomende verdedigers en middenvelders van Nunspeet afstopte, aanvallend sloot men niet genoeg bij. Ook werd er teveel met de bal gelopen zodat er geen verrassing in het spel zat. In de laatste minuut van het 1e bedrijf kroop Sportclub echt door het oog van de naald, Netjes redde op de doellijn de wedstrijd voor Sportclub.
Als Nunspeet met twee en drie doelpunten verschil was gaan rusten had niemand bij Sportclub wat kunnen zeggen.
|
![]() |
|
De tweede helft was het van Genemuider kant andere koek, nu werd er wel druk gezet, werden de duels gewonnen en kwam men voor de man. Nunspeet had hier zichtbaar meer moeite mee. De dadendrang van Sportclub leek al snel succes te hebben, een kopbal van Riemens werd een prooi voor doelman Reijs. Ook was hij meester over de inzet van de vrij gezette v/d Meulen. De Nunspeter doelman kreeg nu de gelegenheid om zijn kwaliteiten te tonen.
Na een kwartier kreeg Nunspeet weer wat meer grip op de wedstrijd. Men creëerde zich weer enkele goede mogelijkheden, die werden echter weer, vakkundig, om zeep geholpen. Beter is het om te stellen dat Albert Flier niet meer wilde vissen. De opleving van Nunspeet was geen lang leven beschoren. Sportclub’s hervonden elan gaf glans aan de acties van de spelers. De wil om zich veilig te spelen overwon de angst voor degradatie. Met nog een kwartier te gaan kwam de ommekeer definitief. Met een mooi opgezette aanval werd de Nunspeter defensie gefileerd. Cornelia speelde zich vrij op de rechterflank en trok de bal naar het hart van het doelgebied. Sijmen Jansen trok zijn man mee waardoor, de inkomende, Martijn Jansen, met een droge knal, de stand gelijk trok. Twee minuten later was de Genemuider voorsprong een feit. Op de linkerflank werd Sijmen Jansen diep gestuurd. Jansen trok de bal terug in de voeten van Anne van de Kolk. v/d Kolk sneed verder naar binnen en legde, met veel gevoel, een curve in de bal die Reijs teveel werd.
Nunspeet leek onthutst en leeg gespeeld, Het geloof in eigen kunnen leek geknakt. Het was dan ook aan doelman Reijs te danken dat Sportclub niet naar pijnlijker cijfers uitliep. Op acties van Cornelia en Sijmen Jansen hield hij de hoop op nog een punt in leven.
Het bleef bij hoop. Na het eindsignaal van, de goedleidende, arbiter van Etten kwam de ontlading bij Sportclub. Het lelijke eendje, van drie maand terug, vertoont weer tekenen van een zwaan. De voor onmogelijk gehouden, maar wel stiekem gehoopte, handhaving was een feit. Zelfs negentig minuten eerder dan in het meest optimistische scenario was voorgekomen.
Nunspeet - Sc. Genemuiden 1-2 (1-0)
Score verloop: 1. Frank van Twillert 1-0, 77. Martijn Jansen 1-1, 79. Anne van der Kolk 1-2.
Scheidsrechter: H.J.M. van Etten uit Schermerhoorn.
Toeschouwers: 1000
Gele kaart: 17. Frank van Twillert, 52. Patrick Pluim (Nunspeet). 30. Dirk Jan van der Meulen (Sc. Genemuiden).
Opstelling Nunspeet: Barry Reijs, Maurice Pot (88. Fokko Ebbens), Bram Zwaan, Ronald Hoek (78. Marco Drost), Frank van Twillert, Patrick Pluim (78. Niek Fidder), Pedro van de Bunte, Erwin Schouten, Sander Staal, Gerjan Mulder, Jerrol Poot.
Opstelling Sc. Genemuiden: Albert Flier, Arjen Netjes, Robert Boes, Freek van den Berg, Arjan Kolk, Dirk Jan van der Meulen, Berry Halfwerk, Anne van der Kolk (81. Lucién Kloetstra).Herman van Dijk (47. Florencio Cornelia) Martijn Jansen, Jacco Riemens (66. Sijmen Jansen).
|