
![]() |
|
Arjen Netjes (l) gaat de strijd aan met Toufik Adnane (r). (Foto Helmich Lubberts).
|
|
Minder dan 3 dagen na de krachtinspanning tegen FC Twente moest Sportclub nu aantreden op het “blauwe” gedeelte van sportpark het Panhuis om daar te spelen tegen promovendus GVVV.
Beide ploegen hadden afgelopen week verrast in het bekertoernooi (GVVV won zelfs bij eredivisionist Excelsior met 0-3 !!) en speelden nu een duel om aansluiting te behouden met de top. GVVV trok in deze matige wedstrijd aan het langste einde door met miniem verschil te winnen van de groen-witten.
De wedstrijd tegen Twente heeft toch tot gevolg gehad dat trainer Karrenbelt wat moest schuiven in zijn basisopstelling. Zo moest Berry Halfwerk vanaf de bank toekijken met een lichte liesblessure en zag hij na de warming-up ook smaakmaker Patrick Lip op dezelfde bank plaatsnemen met een lichte blessure. Voor hen in de plaats speelden Jacco Riemens en Siebren Visscher. De bedoelingen van GVVV waren van meet af aan duidelijk. Sportclub het spel laten maken en dan met snelle uitvallen gevaar stichten voor het doel van Flier. Dit had binnen 2 minuten al bijna succes. Een aanval over de rechterkant via Martin van Eck werd door Simon Brouwer op het doel gekopt en in een reflex door Flier op de lat geslagen. De terugspringende bal was ook niet aan dezelfde Brouwer besteed zodat alles wat groen-wit was (en dat waren er weer veel) opgelucht adem kon halen. De toeschouwers die dachten dat met deze eerste kans de toon voor de wedstrijd was gezet, die kwamen bedrogen uit. GVVV liet Sportclub het spel maken en zakte volledig terug op eigen helft. Sportclub lukte het echter niet om ook maar een gaatje te vinden in deze hechte muur van “blauwe reuzen”. Sterker nog men creëerde nagenoeg niks in de 1e helft. De wil was er wel maar het vernuft ontbrak om het GVVV ook maar iets lastig te maken. GVVV daarentegen zocht in balbezit steeds vaker het doel van Flier, maar echt gevaarlijk werden de mannen van Assink ook niet. Het gevaar ontstond meestal over de flanken waar linksbuiten Snijders een ware plaag was voor Sportclub’s verdediging. Bij een van die aanvallen in de 28e minuut was het raak. De diepgestuurde Snijders werd weinig in de weg gelegd om een voorzet af te leveren. Deze bereikte Van Eck die inkopte maar via Flier was het de halfliggende Brouwer die het laatste zetje kon geven, 1-0. Een ietwat kolderiek doelpunt maar deze tellen evengoed. Sportclub probeerde in deze fase naar voren te spelen maar verder dan een schotje van Lanjouw in de 36e minuut kwam men niet. GVVV daarentegen trachtte in de laatste fase van de 1e helft de wedstrijd te beslissen. Het was tweemaal Snijders die hierin een hoofdrol vervulde. Zijn eerste poging, een volley, zeilde over het doel van Flier en bij de 2e keer omspeelde hij eerst Netjes en Kolk om daarna in het zijnet te schieten. Na het missen van deze kansen stond er dus nog steeds een niet onoverkoombare 1-0 ruststand op het scorebord van Sportpark het Panhuis maar dat het anders moest dat was zeker.
|
![]() |
|
Doelman Johan Jansen heeft zojuist de bal weg gestompt. (Foto Helmich Lubberts).
|
|
Een ongewijzigd elftal moest deze verandering teweeg gaan brengen in 1e instantie. Zowaar lukte het Sportclub om wat meer druk naar voren te zetten alleen kon het doelman Jansen nog niet echt verontrusten. Daarentegen moest de laatste linie verdacht blijven op de snelle uitvallen van GVVV. Snijders (weer hij) was de eerste die doelman Flier probeerde te verschalken maar zijn schot ging voorlangs het doel van dezelfde doelman. Karrenbelt begreep dat er ingegrepen moest worden en bracht Herman van Dijk voor Siebren Visscher binnen de lijnen. Dit betekende dat Martijn Jansen een linie zakte en Van Dijk naast Lanjouw kwam te spelen. Plots werd Sportclub in de fase daarna gevaarlijk. Via, hoe kan het ook anders, een vrije trap van Rotman was het Riemens die de lat raakte boven de kansloze doelman Jansen. De daarop volgende hoekschop werd uiteindelijk net naast geschoten door Van den Berg zodat de achterstand bleef staan. Sportclub “rook” dat er wat te halen viel en zette nog meer aan om aan te vallen. Ook bij GVVV leek de midweekse wedstrijd nu zijn tol te eisen. De blauwen verschenen amper nog op de helft van Sportclub en loerden op dat ene gevaarlijke countertje. Karrenbelt speelde een kwartier voor tijd zijn laatste troeven uit door het complete verdedigingscentrum (Kolk en Van den Berg) te wisselen voor Vos en Halfwerk. Met drie spitsen werd nu de aanval gezocht, terwijl men achterin nog meer risico nam. Dit betaalde zich bijna direkt uit toen Jacco Riemens na een diepe bal een niet te missen kans kreeg. Oog in oog met doelman Jansen was het de laatste die met een reflex de voorsprong voor zijn team op het bord hield. De laatste 10 minuten probeerden de groen-witten met opportunistisch spel dat ene doelpuntje te maken maar het vernuft en tikkeltje geluk ontbrak om GVVV te verontrusten. Daar GVVV ook niks meer wilde/hoefde te creëren bleef de stand van 1-0 in het voordeel van de mannen uit Veenendaal dus staan. Door deze 1e uit nederlaag in de competitie moet Sportclub de absolute top nu (even?) laten gaan en mag men het volgende week weer eens thuis proberen tegen Excelsior’31 uit Rijssen
Verslag: Gert Jan v/d Berg www.genemuidenactueel.nl
|
![]() |
|
Herman van Dijk (l) tracht Rodny Hofman (r) van de bal af te houden (Foto Helmich Lubberts).
|
|
G.V.V.V. - SC Genemuiden 1-0 (1-0).
Scoreverloop: 26. Simon Brouwer 1-0.
Scheidsrechter: René Wijma
Ass. Scheidsrechter: William van der Schans
Ass. Scheidsrechter: Bastiaan Fidder
Toeschouwers: 1400
Gele kaart: 82. Wilco den Hartog (G.V.V.V.).
Opstelling G.V.V.V.: Johan Jansen, Rodney Hofman, Bart Hulsbos, Michiel van der Valk, Toufik Adnane, Wouter Bonke (59. Jasper Bolland), Martin van Eck (69. Daan v.d. Valk), Wilco den Hartog, Dennis van Meegdenburg, Simon Brouwer, Joey Snijders.
Opstelling SC Genemuiden: Albert Flier, Arjen Netjes, Freek van den Berg (75. Dominique Vos), Arjan Kolk (75. Berry Halfwerk), Erik Rotman, Robert Boes, Anne van der Kolk, Siebren Visscher (55. Herman van Dijk), Willem Lanjouw, Martijn Jansen, Jacco Riemens.
|